شما فکر می‌کنید کسب و کار‌ها باید چه کاری انجام دهند تا اطمینان پیدا کنند ظرفیت مناسب برای حضور در عصر مدرن را دارند؟

نیاز به دسترسی‌پذیری در یک سیستم بانکی واضح است. لزوم خدمات ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته و پرداخت‌های فوری حداقل چیزی است که چنین شرکت‌هایی باید داشته باشند.

بانک‌ها برای دستیابی به موفقیت باید سیستم‌های خود را طوری سازگار کنند تا اطمینان حاصل شود که آن‌ها قادر به مقابله با تغییرات زیادی که در فن‌آوری به وجود می‌آید هستند.

راه‌حل‌های کلیدی برای تغییر:

یکی از بزرگترین عوامل موثر بر نیاز به تغییر، ظهور ابر به عنوان یک تکنولوژی استاندارد در بخش بانکی است. قبلا شرکت‌های خدمات مالی از این موضوع به دلیل نگرانی‌های امنیتی و … از این راه‌حل زیاد استقبال نمی‌کردند.

با این حال، واقعیت تکنولوژی به جایی رسیده‌ است که بی‌مورد بودن این نگرانی‌ها ثابت شده است و این روز‌ها بانک‌ها با اعتماد به نفس بیشتری در ابر سرمایه‌گذاری می‌کنند.

ابر مزایای قابل توجهی را از لحاظ هزینه مقرون به صرفه بودن، مقیاس پذیری و انعطاف پذیری ارائه می‌دهد که عمدتا از طریق سیستم‌های باز و پلتفرم‌ها قابل دستیابی است. تغییر استانداردها همیشه نیاز به‌روزرسانی تکنولوژی را هدایت می‌کند.

سیستم‌های پرداخت قبل از ظهورISO 20022  طراحی نشده‌اند تا فرمت‌های جدید را در جریان کاری خود تولید و وارد کنند.

عناصر کلیدی مورد نیاز برای ارائه راه‌حل‌های موثر

به منظور پاسخگویی به خواسته‌های مشتریان امروزی، دو عامل ضروری برای هر راه‌حل وجود دارد:

انعطاف‌پذیری و …

خوشبختانه طیف وسیعی از راه‌حل‌هایی وجود دارد که با این اولویت‌ها در نظر گرفته شده است. امروزه در جهان با تقاضای شدید کسب و کار‌ها برای مقیاس‌پذیری و در دسترس بودن مواجهیم. این نیاز تنها در بخش مالی نیست.

هر راه حل مناسب، سه عنصر اصلی دارد:

قابلیت دسترسی بالا بدون ایجاد اختلال، انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری.

نکته مهمی که باید به آن توجه کنیم این است که درک کنیم راه‌اندازی‌های مختلف نیاز به راه‌حل‌های مختلف دارد و هیچ رویکردی به ابعاد متناسب با آن وجود ندارد.

گزینه‌هایی برای دستیابی به قابلیت دسترسی بالا:

طیف وسیعی از گزینه‌ها برای دستیابی به قبالیت دسترسی بالا وجود دارد، یکی از بهترین گزینه‌های رایج استفاده از روش‌های مبتنی بر ابر است.

موسسات مالی همچنین می‌توانند از فن‌آوری متن‌باز بهره‌مند شوند.

این تکنولوژی برای رفع خطرات ناشی از خرابی سخت‌افزاری با تکرار داده‌ها در یک مرکز داده تعدادی از گروه‌های سرور طراحی شده است. استفاده از ابر باعث می‌شود داده‌ها همیشه باقی بمانند و بر اثر اتفاقات مختلف داده‌های مهم از دست نروند.

مزیت همه سیستم‌های توزیع‌شده مبتنی بر ابر این است که آن‌ها کاربران را به سیستم‌های سخت‌افزاری و سیستم‌های عامل قفل نمی‌کنند. این سیستم‌ها از اجزای استانداردی استفاده می‌کنند و با تکیه بر دانش و مهارت‌های رایج IT، از جمله طراحی شی‌گرا نوشته می‌شوند. بنابراین برای نصب و نگهداری بسیار ساده‌تر و مقرون به صرفه‌تر هستند.

البته هیچ مهاجرتی به یک سیستم جدید بدون ریسک نیست. اما با برنامه‌ریزی دقیق و نقشه راهی روشن، این خطرات می‌توانند به حداقل برسند.

فضای ابری پاد این امکان را در اختیارتان قرار می‌دهد تا شما و سازمانی که در آن مشغول به کار هستید، بتوانید بدون نگرانی از امنیت و از دست رفتن اطلاعاتتان، آ‌ن‌ها را ذخیره کنید و در زمان نیاز، از هر مکانی تنها از طریق اتصال به اینترنت به راحتی به اطلاعاتتان دسترسی داشته باشید.


منبع: www.ncr.com