زیرساخت مناسب برای برنامه‌نویسان

پلتفرم توسعه نقشه نشان یکی از گسترده‌ترین سرویس‌های نقشه ایرانی است که با بهره‌گیری از داده‌های ترافیک آنلاین و جامعه‌ی بزرگ کاربران خود، دقیق‌ترین APIهای نقشه فارسی و سرویس‌های مکان‌محور را برای تمامی شهرها، روستاها و راه‌های ایران، در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد.

ویژگی‌های سرویس مکان‌محور

Service Image

امکان جستجو

این سرویس بهترین نتایج ممکن برای جستجوی نام خیابان‌های جدید و قدیمی، اماکن و کسب و کارهای ثبت‌شده بر روی نقشه را با توجه به نقطه‌ی مرجع (طول و عرض جغرافیایی مکانی که جستجو بایستی حول آن انجام شود) در اختیار شما قرار می‌دهد، همچنین محدودیتی در دریافت نتایج جستجو در مکان‌هایی که دورتر از شما (به عنوان مثال در شهری دیگر) قرار دارند را نیز وجود ندارد.

Service Image

مسیریابی

با استفاده از وب‌سرویس مسیریابی، شما می‌توانید بهترین مسیر بین دو نقطه‌ی مشخص را به راحتی و با سرعت بالایی به دست آورید. محاسبه مسیرها با توجه به ترافیک معابر انجام می گیرد. برای هر دو نقطه تمامی مسیرهای ممکن بر اساس زمان و مسافت طبقه بندی شده و به کاربر نمایش داده می شوند. نمایش مسیرها به کاربر به ترتیب بهترین مسیر با توجه به زمان و مسافت خواهد بود. علاوه بر این در هنگام نمایش بهترین مسیر، اطلاعات مسیر از جمله میزان ترافیک، قرار داشتن در طرح زوج و فرد و .. را نیز به کاربر نشان می‌دهد.

Service Image

تبدیل آدرس به موقعیت

با استفاده از وب‌سرویس تبدیل آدرس به نقطه جغرافیایی، میتوانید نام مکان یا محله مورد نظرتان را به صورت متنی وارد نمایید، پس از آن، لیستی از نقاط منطبق با آن را به صورت مرتب شده در اختیارتان قرار داده می‌شود و شما می‌توانید بر روی نقشه، مکان جغرافیایی آن‌ها را مشاهده نمایید.

Service Image

تبدیل موقعیت به آدرس

از طریق این وب‌سرویس می‌توانید اطلاعات مورد نظرتان در مورد یک نقطه جغرافیایی بر روی نقشه را به صورت متنی دریافت کنید. این اطلاعات می‌تواند شامل آدرس دقیق آن محل، منطقه شهرداری، قرار گرفتن در طرح‌های ترافیکی برای مثال طرح زوج و فرد بودن و ... باشد.

Service Image

ماتریس فاصله

این سرویس؛ لیستی از نقاط شروع و پایان را دریافت می‌کند و مسیر، فاصله و زمانِ حرکت میان آن‌ها را در اختیارتان قرار می‌دهد. خروجی به دست آمده، بهترین نتیجه بر اساس وضعیت فعلی ترافیک است. یکی از کاربردهای این سرویس محاسبه‌ی دقیق هزینه در تاکسی‌های اینترنتی است.

Service Image

نگاشت نقطه بر نقشه

این سرویس این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که تعدادی نقاط را به عنوان ورودی به آن بدهید و محتمل‌ترین مسیر نقلیه منطبق بر آن‌ها را دریافت کنید. این سرویس به طور عمده برای نگاشت موقعیت‌های جغرافیایی خام که از طریق GPS به دست آمده‌اند به مسیرهای واقعی استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از سرویس مکان‌محور

کامل و به روز

نشـان با اسـتفاده از داده و جـامعه کاربران خود، جزو کامل‌ترین و به‌روزترین سرویس‌های نقشه آنلاین در ایران است. علاوه بر این، این پلتفرم در سرتاسر ایران قابل استفاده است.

تنوع و زیبایی

نشـان با تمرکز بر کارایی در کنار کاربرپسند بودن، ظاهری متفاوت و زیبا از نقشه را به کـاربران ارائه می دهد. پنل کاربری نقشه نشان فارسی بوده و مناسب با خواست و نیاز کاربران ایرانی طراحی شده است.

داده ترافیک آنلاین

اطلاع رسانی در مورد ترافیک و محدودیتهای ترافیکی به صورت دقیق و لحظه‌ای یکی از بارزترین قابلیت‌های پلتفرم نشان می‌باشد که در سرویس‌های مسیریابی، ماتریس فاصله و تایل ترافیک آنلاین کاربرد دارد.

جامعه بزرگ کاربران

پلتفـرم نشـان با پشـتوانه جامـعه بزرگ کاربران مسـیریاب نشـان تلاش می‌کند بهترین و به‌روزترین سرویس نقشه را به توسـعه‌دهندگان ارائه کند.

موارد استفاده از سرویس مکان‌محور

تاکسی‌های آنلاین

یکی از مهمترین نیازهای شما در یک تاکسی آنلاین، یک نقشه‌ی آنلاین است. یک سناریو سفر با تاکسی آنلاین را در نظر بگیرید. مسافر با استفاده از نقشه، مکان فعلی و مقصد خود را با بالاترین دقت انتخاب کرده و از طریق برنامه به شما اطلاع می‌دهد. بر اساس مبدا و مقصد انتخاب شده، بهترین مسیر با توجه به ترافیک و همچنین هزینه سفر بر اساس آن محاسبه شده و در اختیار مسافر قرار می‌گیرد. پس از آن مسافر درخواست سفر داده و نزدیک‌ترین راننده از نظر مسافت و زمانِ رسیدن به او پیدا می‌شود. زمان دقیق رسیدن راننده نیز محاسبه شده و به مسافر اطلاع داده می‌شود. همچنین او می‌تواند مکان دقیق راننده را نیز بر روی نقشه مشاهده کند. شما می‌توانید این امکان را در اختیار مسافر قرار دهید که پس از شروع سفر، بتواند محل دقیق خودش بر روی نقشه را با افراد دیگر به اشتراک بگذارد تا از امنیت سفر خود اطمینان پیدا کند. علاوه بر این‌ها، با استفاده از نقشه آنلاین، شما می‌توانید بر روی عملکرد تمامی رانندگان و مسافرین خود کنترل و مدیریت داشته باشد.

پیک و یا پست محصولات

اگر شما صاحب کسب و کاری هستید که باید محصولات یا خدمات خود را به دست مشتریانتان برسانید، با استفاده از نقشه‌ آنلاین می‌توانید بهترین مسیر را با توجه به ترافیک لحظه‌ای برای رسیدن به مقصد پیدا کنید و در نتیجه با رساندن خدمات در کمترین زمان ممکن، رضایت مشتریان خود را افزایش دهید. هم‌چنین این امکان را دارید که اطلاعات دقیقی از زمان تحویل کالا و مشاهده لحظه‌ای مکان راننده را نیز به مشتریا‌ن‌ خود بدهید. علاوه بر این‌ها، شما می‌تواند بر روی عملکرد تمامی رانندگان خود کنترل و مدیریت داشته باشید.

نقشه‌های خاص منظوره

اگر هدف کسب و کار شما معرفی مکان‌هایی خاص بعنوان مثال مکان‌های تاریخی به افراد جامعه است، می‌توانید درون برنامه خود نقشه ای را پیاده سازی کنید که اطلاعات دقیقی از محل جغرافیایی مکان‌های تاریخی ارائه دهد و کاربر بتواند با توجه به موقعیت خود بهترین و نزدیکترین مکان‌های تاریخی را ببیند، انتخاب کند و اطلاعات دقیقی از آن مکان در اختیارش قرار داده شود.

نقشه استاتیک

نقشه‌های استاتیک (Static Maps) در واقع تصاویری از نقشه با ابعاد و موقعیت دلخواه شما هستند. کاربرد اصلی نقشه‌های استاتیک نمایش یک مکان خاص که عموماً تغییر نمی‌کند بر روی نقشه می‌باشد. یکی از پرکاربردترین مکان‌های استفاده از نقشه‌های استاتیک، نمایش محل شرکت بر روی نقشه در صفحه‌ی تماس با ما می‌باشد.

دیاگرام گردش‌کار

۱

ثبت نام

با ثبت نام در پادیوم، ۶ ماه رایگان از سرویس‌های غیر پولی استفاده کنید

ثبت نام در پادیوم
۲

مطالعه مستندات

مستندات پادیوم بصورت کامل و بروز در اختیار توسعه دهندگان قرار دارد

ورود به مستندات
۳

SandBox

در sandbox پادیوم، توسعه دهندگان میتوانند در محیط آزمایشگاهی قرار بگیرند

ورود به Sandbox

کارشناسان فروش پادیوم برای در اختیار گذاشتن اطلاعات بیشتر در مورد قیمت‌گذاری سرویس‌ها آماده هستند.

۰۲۱-۸۹۵۱۴۱۴۲