ما چه می کنیم؟

پادیوم در سال 1398 در شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ)و با حمایت بانک پاسارگاد متولد شد و آغاز به کار کرد. شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ)، یکی از شرکت‌های بزرگ ICT کشور است که با دارا بودن شرکت‌ها و بخش‌های کسب وکاری متعدد، در حوزه‌های مختلفی از این صنعت مشغول فعالیت است است. راهکارهای مختلف مبتنی بر فناوری اطلاعات توسعه داده شده در این شرکت در بخش‌های مختلف بانکی، مالی، حمل‌ونقل و صنعت کشور در حال استفاده است.

فناپ در سال 1395 طرح سرزمین هوشمند پاد را با هدف ایجاد پلتفرمی جامع در جهت تأمین زیرساخت‌های دیجیتالی کسب‌و‌کارها آغاز کرد، پاد مجموعه‌ای از پلتفرم و ده‌ها محصول است که مانند یک اکوسیستم یکپارچه و وفعال بر بستر پلتفرمی جامع و زیرساختی بنیان شده است.

ایده شکل‌گیری پادیوم در فناپ و در کنار پروژه سرزمین هوشمند پاد و به عنوان ابزاری برای ارائه خدمات نرم‌افزاری سرزمین هوشمند پاد مطرح شد. اما از انجا که یکی از اهداف آن توانمندسازی کسب‌وکارها و به‌ویژه استارتاپ‌ها تبیین شده بود، ارائه طیف وسیعی از انواع خدمات دیجیتال به کسب‌وکارها مورد توجه بیشتری قرار گرفت.

پادیوم به عنوان یک پلتفرم دوسویه یا یک «بازارچه API و خدمات دیجیتال» تعریف شد که تمام خدمات دیجیتال مورد نیاز یک کسب‌وکار آنلاین را از منابع مختلفی از جمله سرزمین هوشمند پاد، فناپ، بانک پاسارگاد، نهادهای عمومی و دولتی، شرکت‌ها و استارتاپ‌ها و... تأمین کرده و در اختیار استارتاپ‌ها قرار می‌دهد.

امروز خدمات متنوعی از تأمین‌کنندگان مختلف در پادیوم در دسترس هستند و به مرور، با همکاری سایر بازیگران زیست‌بوم فناوری اطلاعات کشور، این خدمات گسترده‌تر و کامل‌تر خواهند شد. هر کاربر می‌تواند با مشاهده قیمت‌ها، عملکرد و سطح خدمات، تأمین‌کننده مناسب خود را انتخاب کند و به سرعت از خدمات پادیوم بهره‌برداری کند.

تیم پادیوم مشتمل بر بخش‌های کسب‌وکاری، فنی، تحلیل و تولید محتوا و در ارتباط کاری تنگاتنگ با تیم سرزمین هوشمند پاد، میکوشد محیطی شفاف و چابک برای استفاده کسب‌وکارها و استارتاپ‌ها از خدمات متنوع سرزمین هوشمند پاد و سایر منابع، فراهم کند.

ما از کجا آغاز کرده ایم؟

راه‌اندازی، توسعه و هدایت یک کسب‌وکار نیازمند ارتباط با زنجیره معمولاً بزرگی از کسب‌وکارها به منظور تأمین خدمات پایه‌ای، زیرساختی و پشتیبانی است. بسیاری از شرکت‌ها و نهادها امروزه خدمات نرم‌افزاری آنلاین خود را در قالب API به کسب‌وکارهای دیگر ارائه می‌دهند: روشی چابک، امن، آسان و مقیاس‌پذیر.

تلاش ما در پادیوم این است که توسعه‌دهندگان برای ایجاد یک بستر نرم‌افزاری جدید، مجبور به توسعه تمام اجزای آن نباشند و برای دریافت خدمات دیجیتال، نیازمند مذاکره با ده‌ها نهاد و سازمان نشوند. ما تکه‌های پازل را در محیطی چابک و شفاف گرد هم آورده‌ایم تا توسعه‌دهندگان بتوانند با کنار هم چیدن این تکه‌ها، نرم‌افزار مطلوب خود را در کوتاه‌ترین زمان توسعه دهند.

توسعه‌دهندگان می‌توانند علاوه بر دسترسی به امکان مقایسه و بررسی خدمات متنوع دیجیتال، به صورت یکپارچه خدمات موردنیاز خود را از پادیوم دریافت کرده و با استفاده از مستندات شفاف موجود آن‌ها را به سهولت پیاده‌سازی کنند، همچنین پشتیبانی پادیوم برای راهنمایی جهت اتصال کسب‌وکارها به پادیوم، در دسترس است.

صاحبان کسب‌وکار با استفاده از سرویس‌های متنوع پاد، هزینه‌های ایجاد و حفظ کسب‌و‌کار دیجیتالی خود را کاهش می‌دهند و در کنار آن از فرآیندهای سریع پرداخت و افزایش ضریب امنیت تبادلات مالی بر بستر یک شبکه‌ی امن بانکی بهره می‌برند؛ علاوه بر این، کسب‌و کارها می‌توانند به جامعه کاربری بزرگ سرزمین هوشمند پاد نیز دسترسی داشته باشند.

پادیوم یک پلتفرم دوسویه است. به این معنی که کسب‌وکارها می‌توانند علاوه بر دریافت خدمات از پادیوم، API‌ها و خدمات خود را نیز در آن ارائه دهند.

محیط پادیوم یک محیط شفاف و رقابتی است که به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا بتوانند خدمات تامین‌کنندگان مختلف را از نظر قیمت، عملکرد و... با یکدیگر مقایسه کرده و از میان آن‌ها انتخاب کنند.

ارزش‌های ارائه شده توسط پادیوم برای کسب‌وکارها، یکپارچگی در ارائه و دریافت خدمات، سهولت عملیات و قیمت پایین زیرساخت‌ها و خدمات است.

به پادیوم قدرت داده اند:
pasargad
fanap
pod