شرایط استفاده از خدمات «پادیوم»

پادیوم مجموعه متنوعی از APIها و خدمات دیجیتال را تجمیع کرده و در اختیار کسب‌وکارها و توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد. این APIها و خدمات متعلق به بانک پاسارگاد، سرزمین هوشمند پاد و سایر تأمین‌کنندگانی است که توانسته‌اند خدمات و APIهای خود را طبق استانداردهای بازارچه پادیوم در آن عرضه کنند. پادیوم تحت شرایط زیر خدمات مربوط بهAPI و خدمات دیجیتال را ارائه می‌‌نماید؛ لذا این شرایط به‌ عنوان یک قرارداد الزام‌آور بر روابط بین سرویس‌گیرندگان، خدمت‌دهندگان و پادیوم حاکم خواهد بود. بر این اساس، ضروری است پیش از استفاده از خدمات، این شرایط را به‌دقت مطالعه فرمایید.
استفاده از خدمات پادیوم به‌منزلۀ قبول تمامی شرایط زیر است و هرگونه ادعا یا اعتراض آتی در این خصوص را بلااعتبار می‌‌نماید. در صورت به‌روزرسانی این شرایط نیز، استمرار استفادۀ شما از خدمات پادیوم به‌منزلۀ پذیرش شرایط جدید است

تعاریف

 • سرویس‌گیرنده: به کسب‌وکاری گفته می‌شود که در پادیوم ثبت‌نام کرده و پس از تایید، از خدمات پادیوم شامل APIها و راهکارهای موجود، استفاده نماید.
 • خدمت‌دهنده: به کسب‌وکاری گفته می‌شود که در پادیوم ثبت‌نام کرده و خدمات خود را در قالب API یا نرم‌افزار ابری جهت ارائه سرویس به سرویس‌گیرندگان، ارائه می‌دهد.
 • کاربر نهایی: شخص حقیقی یا حقوقی که سرویس‌گیرنده با استفاده از خدمات دریافت شده از پادیوم نسبت به ارائه خدمات به وی اقدام می‌کند.

حساب کاربری و شرایط آن

 • 1شخاص برای استفاده از خدمات پادیوم لازم است اقدام به ایجاد یک حساب کسب‌وکاری در پاد نمایند و با آن حساب کسب وکاری وارد پادیوم شوند. تنها کسب‌وکارهایی که هویت آنها در پاد تایید شده است (اشخاص حقیقی، کسب‌وکارهای خانگی، اشخاص حقیقی دارای کد اقتصادی(اصناف) یا اشخاص حقوقی) میتواند از خدمات پادیوم بهره مند شود. لازم به ذکر است، ثبت‌نام و تایید کسب‌وکار در پادیوم، به منزله افتتاح حساب دیجیتال پاسارگاد است.
 • همکاری به عنوان خدمت‌دهنده در سایت پادیوم، مستلزم عقد قرارداد همکاری با پادیوم است. خدمت‌‌دهنده موظف به رعایت قرارداد فی‌مابین بوده و در صورت عدم رعایت مفاد آن‌ یا سطح سرویس اعلامی خود یا هر نوع اقدامی که باعث تضرر سرویس‌گیرنده یا پادیوم شود، پادیوم می‌تواند ضمن اطلاع‌رسانی به خدمت‌‌دهنده، همکاری با وی را قطع نموده و مطابق بندهای قرارداد فی‌مابین عمل نماید.
 • خدمت‌دهنده و سرویس‌گیرنده مسئولیت حفظ امنیت حساب، نام کاربری و رمز عبور خود را می‌پذیرند. خدمت‌دهنده و سرویس‌گیرنده، مسئولیت صحت اطلاعات مندرج در حساب کسب‌وکاری خود را می‌‌پذیرند و متعهد می‌‌شوند که در صورت تغییر اطلاعات الزامی، حساب کسب‌وکاری خود در پاد را  به‌‌روز نمایند.
 • خدمت‌‌دهنده و سرویس‌گیرنده با ایجاد حساب کسب‌وکاری در پادیوم به نام خود، صحت انتساب تمام اعمال تحت حساب کسب‌وکاری خویش را پذیرفته و در نتیجه حق هرگونه اعتراض یا ادعای آتی را از خویش سلب و اسقاط می‌‌نمایند.
 • در صورتیکه فرد این شرایط و مقررات را به نمایندگی از کسب‌وکار خود یا شخص دیگری قبول می‌کند، در این صورت تایید می‌کند که واجد صلاحیت قانونی برای متعهد کردن کسب‌وکار خود یا آن شخص به این توافق‌نامه است.

محدودیت استفاده از خدمات

 • سرویس‌گیرنده و خدمت‌‌دهنده با پذیرش این شرایط موافقت می‌کنند استفاده آن‌ها از خدمات پادیوم مطابق با تمام قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات پادیوم خواهد بود.
 • پادیوم متعهد می‌گردد مطابق با استانداردهای امنیتی رایج در حوزه‌های کسب‌و‌کاری، امنیت کلیه سامانه‌های زیرساخت ابری پادیوم را تامین نماید؛ اما در صورتی که سطح عملکرد پادیوم متاثر از محدودیت‌های فنی و زیرساختی خدمت‌دهنده دچار اختلال یا هرگونه مشکل گردد، مسئولیت این سطح عملکرد متوجه خدمت‌دهنده بوده و طبعا خدمت‌دهنده بایستی این سطح را ارتقا دهد.
 • خدمت‌‌دهنده و سرویس‌گیرنده تابع سیاست حفاظت از حریم خصوصی پاد هستند و نمی‌توانند داده‌های شخصی تحت حفاظت سیاست حفاظت از حریم خصوصی پاد را جمع‌آوری، استفاده یا افشا کنند.
 • كليه اسناد، مدارک و اطلاعاتي كه در اختيار خدمت‌دهنده، سرویس‌گیرنده و يا کارکنان آنان قرار می‌گیرد و يا به هر نحوي به آن دسترسي مي‌يابند، اعم از اينكه در رابطه با موضوع خدمت API باشد يا خیر، محرمانه تلقي شده و خدمت‌‌دهنده یا سرویس‌گیرنده پادیوم تضمین می‌کند اطلاعات محرمانه را مطابق با بالاترین استانداردهای رایج، به طور محرمانه مورد محافظت قرار داده و تنها در راستای استفاده از خدمات پادیوم، از آن اطلاعات بهره گیرد.
 • پادیوم رابطه مستقیمی با کاربران نهایی کسب‌وکار سرویس‌گیرنده ندارد بنابراین فقط سرویس‌گیرنده مسئول حیطه عملکرد خود در قبال کاربران نهایی خود می‌باشد.
 • سرویس‌گیرنده ملزم به اجرای تمامی مفاد تعهدات فنی طبق مستند فنی ارائه شده توسط پادیوم و رعایت اصول امنیتی است. بدیهی است مسئولیت مشکلات ناشی از عدم رعایت اصول اعلام شده در مستندات فنی ارائه شده، تماماً بر عهده سرویس‌گیرنده است.
 • سرویس‌گیرنده متعهد می‌گردد که اطلاعات محرمانه شامل گذرواژه‌ها، توکن‌ها و کلیدهای مربوط به اتصال به APIهای موضوع قرارداد را نزد خود حفظ کند و آن را در اختیار غیر قرار ندهد. همچنین اتصال به این APIها تنها از طریق IPهایی که برای اتصال سامانه‌های سرویس‌گیرنده، در زیرساخت پاد ثبت شده، امکان‌پذیر است.
 • تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و با بروز هرگونه از موارد قوه قهریه (از قبيل بروز هرگونه حوادث غیرمترقبه از قبیل زلزله و یا عوامل غیرطبیعی نظیر جنگ و بحران‌های اقتصادی و مالی، امنیتی و کارگری خارج از کنترل و همچنین مواقع بروز اختلال در دسترسی عادی به امکانات اینترنت در سطح کشور و امثال آن)، خدمت‌دهنده متاثر از حادثه قهری، تلاش خود را برای رفع حادثه یا نتایج آن یا غلبه کامل بر آن، در حداقل زمان ممکن مبذول خواهد داشت و مدت زمان قطع خدمت به علت وقوع حادثه قهری، به مدت اعتبار تعهد ارائه سرویس API افزوده خواهد شد.
 • سرویس‌‌گیرنده، سرویس موردنظر خود را بر اساس مستندات مندرج در سایت، امتیاز سرویس و سطح سرویس مشخص شده، انتخاب می‌نماید؛ پادیوم در زمینه عدم رعایت سطح سرویس از سوی خدمت‌دهنده مسئولیتی ندارد. سرویس‌‌گیرنده می‌توانند در صورت عدم رعایت سطح سرویس از سوی خدمت‌دهنده، انتقادات و شکایات خود را به پادیوم اطلاع‌رسانی نماید. در این‌صورت پادیوم بر اساس قرارداد مشترک با خدمت‌دهنده اقدام خواهد نمود.

حفاظت از حریم خصوصی

 • استفاده پادیوم از داده‌های خدمت‌دهنده یا سرویس‌گیرنده بر اساس سیاست حفاظت از حریم خصوصی پاد انجام خواهد شد.
 • پادیوم متعهد می‌شود که امنیت اطلاعات خدمت‌دهنده و سرویس‌گیرنده را حفظ نماید. با این حال، برخی یا همه‌ اطلاعات موجود در سایت، ممکن است حسب دستور قضایی در اختیار مقامات ذی‌صلاح قرار گیرد.
 • سرویس‌گیرنده متعهد می‌شود قوانین و مقررات مربوطه به هر سرویس درخواستی را که در صفحه اختصاصی آن سرویس، درج می‌شود نیز رعایت نماید.
 • خدمت‌دهنده صحت عملکرد و درستی اطلاعات موجود در خدمات خود را تصدیق می‌کند و هرگونه خسارت وارده در رابطه میان سرویس‌گیرنده، خدمت‌دهنده و پادیوم که ناشی از عدم صحت عملکرد و درستی اطلاعات فوق باشد، مسئولیت خدمت‌دهنده در خصوص جبران خسارت را در پی خواهد داشت.
 • پادیوم می‌تواند در حد متعارف، بدون اینکه به اطلاعات محرمانه و اسرار تجاری سرویس‌گیرنده پادیوم دسترسی پیدا کند، تراکنش‌ها و عملیات صورت گرفته از سوی آنها را رصد کرده و با استفاده از الگوریتم‌های شناسایی تخلف (Fraud Detection) زمینه‌های احتمالی بروز تخلف را شناسایی و پیشگیری نماید.

مالیکت فکری

تمامی حقوق مرتبط با مالکیت فکری و صنعتی زیرساخت ابری پادیوم متعلق به شرکت فناپ بوده و خدمت‌دهنده و سرویس‌گیرنده، هیچ گونه ادعایی را در این خصوص نخواهند داشت. خدمت‌دهنده و سرویس‌گیرنده پادیوم می‌پذیرند که استفاده از خدمات پادیوم معادل با اعطا حق بهره‌برداری (لیسانس) و یا ایجاد هرگونه ساختار مشارکتی اعم از جوینت ونچر یا غیره، در ارتباط با زیرساخت ابری پادیوم نبوده و صرفا به‌منظور ارائه خدمات API یا راهکار خدمت‌دهنده یا دریافت آن توسط سرویس‌گیرنده بر روی پلتفرم می‌باشد.

به‌روزرسانی

 • گاهی ممکن است شرایط استفاده از خدمات پادیوم به روزرسانی شود، در اینصورت استمرار استفاده از پادیوم نشان می‌دهد که سرویس‌گیرنده، قوانین و مقررات جدید را پذیرفته است.
 • زمانی که در شرایط استفاده از خدمت، تغییراتی ایجاد شود تاریخ "آخرین به روزرسانی" در ابتدای این صفحه به‌روزرسانی می‌شود.
 • ممکن است ارائه برخی خدمات خاص از سوی پادیوم نیازمند انعقاد قرارداد، امضای تعهدنامه یا امضای شرایط استفاده از خدمات دیگری باشد که در این صورت لازم است این اسناد توسط مالک یا صاحبین امضای سرویس‌گیرنده مهر و امضا شود و در اختیار پادیوم قرار گیرد.

خاتمه ارائه خدمات

 • سرویس‌گیرنده یا خدمت‌دهنده موافقت می‌کنند که پادیوم به دلایلی همچون تخلف از شرایط استفاده از خدمات یا سایر قوانین و مقررات می‌تواند به طور موقت یا دائمی، دسترسی سرویس‌گیرنده یا خدمت‌دهنده را به خدمات محدود یا مسدود کند.
 • در صورت اعمال هرگونه تغییر، محدودیت و یا تغییر قوانین و مقررات ناظر بر موضوع سرویس‌های ارائه شده، توسط سازمان‌های نظارتی و حاکمیتی مربوطه نظیر (شرکت‌های اپراتور تلفن همراه، بانک مرکزی، شرکت شاپرک و...)، انحلال یا ورشکستگی خدمت‌دهنده، فسخ قرارداد میان خدمت‌دهنده و پادیوم و مواردی از این قبیل که به هر صورت، خواه مستقیم یا غیرمستقیم در موضوع ارائه سرویس تاثیرگذار باشد به نحوی که ادامه فعالیت میسر نگردد، پس از اطلاع‌رسانی به سرویس‌گیرنده، پادیوم ناگزیر از قطع ارائه خدمات خواهد بود.

تاریخ آخرین بروزرسانی :

به پادیوم قدرت داده اند:
pasargad
fanap
pod