درباره فناپ

فناپ را بیشتر بشناسید

شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ)، با سرمایه‌گذاری گروه مالی پاسارگاد و هم‌گرایی جمعی از نخبگان و فارغ التحصیلان دانشگاه‌های مطرح کشور، با هدف تامین نیازهای گروه مالی پاسارگاد در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، در دی ماه 1384 تاسیس شد.

فناپ، در آغاز فعالیت خود طراحی و تولید راهکار بانکی بومی را با توجه به تخصص و دانش روز جوانان ایرانی آغاز کرد که به عنایت خداوند محقق شد. فناپ پس از این موفقیت به تدریج حوزه‌ی کار خود را به دیگر پهناهای فناوری اطلاعات گسترش داد.

با ارائه راهکارهای جامع مالی، راهکارهای جامع بیمه‌گری، بورس و مدیریت و پردازش تراکنش‌های مالی، فعالیت خود را توسعه داد که هم اکنون بخشی از بزرگ‌ترین بانک‌های خصوصی و دولتی کشور، سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها، موسسات مالی و اعتباری، شرکت‌های بیمه و کارگزاران بورس، در حال استفاده و بهره‌برداری از آن‌ها هستند. توسعه و پیاده‌سازی راهکارهای حمل‌ونقل هوشمند با تکیه بر دوربین‌های ثبت تخلف و سرعت‌سنج، نخستین تجربه فناپ در حوزه‌های غیرمالی و بانکی بود و در ادامه با ارایه‌ی خدمات ارزش افزوده‌ی محتوایی و پرداخت بر بستر موبایل و راه‌اندازی اپراتور ارتباطات ثابت مخابراتی و شبکه‌ی توزیع محتوای ابری، در بخش‌های مختلف زنجیره فناوری ارتباطات نقش‌آفرین شد. راه‌اندازی اولین تلویزیون اینترنتی کشور، نقشه و مسیریابی هوشمند، طراحی و پیاده‌سازی راهکار جامع سازمانی و صنعتی براساس چشم‌انداز انقلاب چهارم صنعتی در قالب بزرگترین پروژه نرم‌افزاری کشور و راه‌اندازی آزمایشگاه و مرکز نوآوری و شتاب‌دهی کسب‌وکارهای نوپا، بخش دیگری از دستاوردهای گروه فناپ تا به امروز بوده است.

شرکت فناپ با رشد سریع خود در پانزده سال گذشته به یکی از شرکت‌های بزرگ ICT کشور بدل شده و در سال 1397 در رده‌بندی IMI از سوی سازمان مدیریت صنعتی کشور، در رده 114 شرکت‌های کشور قرار گرفته است. رویکرد فناپ در آینده، ضمن تاکید بر بومی‌سازی فناوری‌ها و ابزارهای جدید با فرهنگ غنی و کهن ایرانی، بهره‌گیری هدفمند از فناوری‌های روزآمد در زندگی ایرانیان و بالندگی کیفیت زندگی ایرانی را هدف قرار داده است. در همین راستا، فناپ «زندگی بر مدار فناوری» را دنبال می‌کند.

نیروی انسانی شرکت فناپ، بزرگ‌ترین سرمایه فناپ تلقی می‌شود که از بین نیروهای متخصص، با‌تجربه و فارغ‌التحصیلان نخبه و متعهد دانشگاهی و المپیادی انتخاب شده‌اند. فناپ در حال حاضر با توسعه کارآفرینی در حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات توانسته است شرکت‌ها و بخش‌های کسب وکاری خود را به بیش از 20 مجموعه متخصص برساند و در این راستا حدود 4000 نفر از نخبگان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های معتبر ایران در گروه شرکت‌های فناپ مشغول به فعالیت هستند.

به پادیوم قدرت داده اند:
pasargad
fanap
pod